501 062 502

kontakt@bazagrapa.pl

Atrakcje

Lipnica Wielka leży na pięknej i wciąż mało odkrytej polskiej Orawie. Bliskość natury oraz piękne widoki dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń. BAZA GRAPA POKOJE GOŚCINNE –  to odpoczynek w ciszy i spokoju oraz  doskonałe miejsce wypadowe do zwiedzania Orawy, Spisza, Podhala i Słowacji. Atrakcje proponowane przez region pozwolą Państwu wybrać różnorodne formy wypoczynku oraz zadowolą gusta najbardziej wymagających gości....

Babia Góra - Królowa Beskidów
(1725 m. n. p. m.)

Urzeka nas swoim urokiem i zapiera dech w piersiach o każdej porze roku. Na szczyt prowadzi kilka bardzo ciekawych szlaków; z Lipnicy Wielkiej, z Przełęczy Krowiarek, z Zawoi, ze schroniska na Markowych Szczawinach,z Hali Śmietanowej lub od strony słowackiej. Babia Góra jest również idealnym miejscem dla narciarzy skiturowych.

NARCIARSTWO

Pobliskie stoki narciarskie są idealne zarówno dla wprawionych narciarzy i snowboardzistów, jak i stawiających pierwsze kroki w zimowych sportach, mogących skorzystać z pomocy wykwalifikowanych instruktorów oraz wypożyczalni sprzętu narciarskiego.

WYCIĄGI NARCIARSKIE W OKOLICY

BASENY TERMALNE

Miłośników korzystania z basenów termalnych, zapraszamy do pobliskich parków wodnych w Polsce i na Słowacji. Baseny stanowią atrakcyjną formę wypoczynku dla całej rodziny o każdej porze roku.

ORAWSKIE JEZIORO

To miejsce idealne do wypoczynku, korzystania z kąpieli, placów zabaw a także różnego rodzaju form rekreacji; przejażdżek rowerkami wodnymi, skuterami, można uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing. Na jeziorze odbywają się również rejsy statkiem połączone ze zwiedzaniem wyspy, na której znajduje się Kościół ze stałą ekspozycją sztuki ludowej.

WYPASIONA DOLINA

To park linowy dla dzieci i dorosłych, plac zabaw, waterball, łódeczki, paintball, nagrzane beki z wodą borowinową, kąpielisko, grill z pstrągami i innymi przysmakami, bacówka z regionalnymi serami i wiele innych atrakcji dla całej rodziny. Dostarczą Państwu dużo radości , dobrej zabawy i adrenaliny. Polecamy. www.wypasionadolina.pl

RABKOLAND

Rodzinny Park Rozrywki Rabka Zdrój to najmilsze i najsympatyczniejsze wesołe miasteczko w Polsce. Do dyspozycji najmłodszych karuzele, ślizgi, basem z łódkami, kolejka, wesoła farma, młyn widokowy, samochodziki, gokarty, cyrk, dom śmiechu, pałac strachu i wiele innych atrakcji. Dzieci będą zachwycone. www.rabkoland.pl

JAZDY KRAJOZNAWCZE, OFF ROAD

Miłośników samochodów terenowych zapraszamy na jazdy krajoznawcze polsko – słowackim pasmem granicznym a szukającym mocniejszych wrażeń proponujemy off- road. Świetni kierowcy, piękna okolica, niezapomniane wrażenia.

KULIGI I PRZEJAŻDŻKI

Z kopyta kulig rwie. Widokową trasę pod Babią Górą pokonamy w tradycyjnych, góralskich saniach, otoczeni bajeczną scenerią, otuleni przeuroczym krajobrazem, odurzeni rześkim, górskim powietrzem. Niesamowita dawka radości i pozytywnych emocji w najczystszej postaci gwarantowana.

TURYSTYKA GÓRSKA

Zarówno początkującym jak i doświadczonym turystom Orawa oraz okolice Podhala proponują cudowne szlaki o zróżnicowanej długości i różnym stopniu trudności, idealne do turystyki pieszej. Dla amatorów wycieczek okolice Lipnicy są wymarzonym miejscem do realizowania swojej pasji, pozwolą podziwiać jedyny w swoim rodzaju urok tego zakątka Polski i Słowacji. www.bgpn.pl  www.odkryjorawe.pl

NARCIARSTWO BIEGOWE

Zimą Orawa to kraina narciarstwa biegowego. Z roku na rok przybywa bardzo widokowych tras narciarskich i przez cały sezon utrzymywane są w pełnej gotowości do tego coraz bardziej popularnego sportu.

TRASY ROWEROWE

Na terenie Orawy znajduje się wiele malowniczych tras rowerowych. Każdy miłośnik jednośladu znajdzie tutaj trasę dla siebie. Szlaki te różnią się od siebie stopniem trudności, jednak z każdej z nich rozpościera się piękny widok zarówno na Babią Górę jak i nieodległe Tatry. Można skorzystać z oferty wypożyczalni rowerów (dla dzieci, dorosłych, krzesełka, kaski, riksze).

ŻYWY FOLKLOR

Piękne wciąż żywe tradycje, uroczyste stroje, orawska muzyka, tańce, melodie,  potrawy oraz pradawne zwyczaje i gwara – sprawią, że zakochasz się w Orawie. Szeroki wachlarz imprez znajdą Państwo na stronie www.odkryjorawe.pl

BACÓWKA

Oscypek będący tradycyjnym serem kuchni góralskiej, wyrabiany od setek lat wg tej samej receptury, na stałe wpisał się w klimat Orawy i Podhala. Porozmawiaj z Bacą wewnątrz bacówki, gdzie pali się watra, dym tworzy półmrok, a charakterystyczne ostry zapach wędzi oscypki. A to wszystko niespełna godzina marszu z naszego obiektu.

BIESIADY I OGNISKA

Poznaj góralską gościnność, zabawę i tradycyjne specjały. Orawska muzyka, gwieździste niebo i górski klimat – na długo pozostaną w Państwa pamięci.

ORAWSKI PARK ETNOGRAFICZNY

Orawski skansen obrazuje życie różnych warstw społecznych na przestrzeni od XVIII do XX wieku. Obecnie w skansenie znajduje się ok. 40 obiektów, są to: dwór, wozownia, chaty, kuźnia, tartak, olejarnia, folusz, pasieka, i wiele innych… Warto skorzystać z oferty muzeum , zwiedzania z przewodnikiem oraz warsztatów i zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Polecamy. www.orawa.eu

SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ

Na szlaku znalazły się malownicze kościoły, piękne cerkwie, skanseny, dzwonnice - należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej. Wiele z nich znajduje się na terenie Orawy, Podhala, Spisza i Pienin.
www.drewniana.małopolska.pl

NORDIC WALKING

Orawa to idealne miejsce dla wielbicieli pieszych wędrówek.  Okolice pokryte są sporą siecią utwardzonych dróg, położonych zarówno w lesie jak i na otwartych widokowo terenach. Nordic Walking na Orawie to idealny sposób na wyciszenie i podziwianie urokliwych okolic.

MASAŻE I ZABIEGI SPA

Po górskich wycieczkach, nartach i aktywności na świeżym powietrzu nic tak nie ukoi naszego ciała i duszy jak relaksujący masaż. Regeneruje po wysiłku, łagodzi objawy stresu, daje nam głębokie odprężenie i relaks. Polecamy.

SKANSEN LOKOMOTYW

Słynie z najliczniejszej i najciekawszej kolekcji eksponatów; parowozów, lokomotyw, pługów, żurawi i innego taboru specjalnego. Chabówka to jedno z ostatnich miejsc w Polsce gdzie każdy może skorzystać z tak rzadkiej i niepowtarzalnej atrakcji turystycznej, oglądając przepiękne krajobrazy zza okien 80-letnich wagonów. Przejazd pociągiem retro to unikalna przygoda nie tylko dla najmłodszych. www.skansenchabowka.pl

ZAMEK ORAWSKI

Wznosi się na pionowej skale 112 m nad rzeką Orawa niczym orle gniazdo. Piękny i majestatyczne, niewątpliwie jest ważną atrakcją turystyczną Słowacji. Bardzo przydatna jest aplikacja na telefon „Zamek Orawski Audioprzewodnik”.

SPŁYW DUNAJCEM

Nie ma lepszego sposobu na delektowanie się urokami Pienin niż tradycyjny spływ na flisackich tratwach.

WYCIECZKI

Polecamy jednodniowe wycieczki do Zakopanego, Niedzicy, Zawoi i Rabki.

WIEŻA WIDOKOWA

Pośród łąk, polan i lasów, na Marysinej Polanie wznosi się wieża widokowa z której mogą Państwo podziwiać panoramę Tatr, Jeziora Orawskiego oraz poczuć bliskość natury.
Polecamy pieszą wędrówkę z naszego obiektu.

LODOWISKO W CZARNYM DUNAJCU

Niezależnie od pogody polecamy dzieciom i ich rodzicom zabawę na krytym, prawdziwym lodowisku.
Któż z nas nie pamięta zabaw, wyścigów i ślizgów na łyżwach...